parentnik.pl

Kreatywnie

Jakiś czas temu pisałam o filmach ukazujących ciążę w wielkim skrócie. Właśnie udało mi się znaleźć kilka naprawdę fajnych fotograficznych projektów ciążowych, będących również fantastyczną pamiątką z tego krótkiego okresu.

Projekt „Cole’s Maternity Series”
Przepiękny projekt 🙂 Fotograf Ryan Marshall udokumentował ciążę swojej żony na cotygodniowych, niesamowitych zdjęciach.  Każde z tych kolażowych zdjęć jest opatrzone krótką notką skierowaną do rosnącego maleństwa.

Polecam obejrzeć całość, jest naprawdę fantastyczna 🙂 Na blogu poza zdjęciami umieszczone są również normalne notki, opisujące przebieg ciąży, pisane w całości przez tatusia :> co wciąż chyba jeszcze dość rzadko się zdarza.

Maleństwo już się urodziło, a z całości zdjęć pan Marshall zmontował megafajny filmik z megafajną muzyką. Można obejrzeć tu

Projekt The Walk To 40 Weeks


Projekt tego samego autora, dotyczący innej pani, równie piękny 🙂 Spacer przez 4o tygodni, w pięknej okolicy, również opatrzony krótkimi listami do Maleństwa. Nie będę pisać więcej, to trzeba zobaczyć 🙂

 

Projekt fotografki Carolee Beckham

 

Nawiązujący do słynnych „owocowych” porównań Sheili Kitzinger 🙂 Owoce na zdjęciach obrazują przybliżoną wielkość Malucha w określonym tygodniu – baardzo fajny pomysł 🙂

Na blogu tej pani można też znaleźć piękne ‚historie narodzin‚ – reportaże z porodu i okolic.

Fantastycznie ukazane piękno tego niezwykłego momentu. I tego, że poród to nie tylko krew, ból i łzy, ale również naprawdę magiczne chwile.

 

Projekt Mama Mia’s Maternity Book

Zakochana jestem w tym projekcie bardzo 🙂 Zarówno jeśli chodzi o pomysł, teksty, jak i stronę wizualną. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś zrealizować coś podobnego..

 

Znacie jeszcze jakieś ciekawe fotograficzne projekty ciążowe? :>