parentnik.pl

Ciekawe strony #1

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zgubić w Internecie? Bo mi zdarza się to często. Szukając czegoś trafiam na różne strony, z tych stron na kolejne, na których to znajduję następne ciekawe linki… i za moment okazuje się, że mam otwarte 187 zakładek, co za każdym razem szalenie złości mojego Męża 😛 Jest tyle ciekawych stron, które chciałabym tu pokazać, tyle ciekawych rzeczy, które chciałabym przeczytać, tyle informacji, które po prostu chciałabym wiedzieć… i na wszystko ciągle brakuje mi czasu. Jestem pewna, że ktoś kiedyś dostanie jakąś Ważną Nagrodę za odkrycie, że czas płynie coraz szybciej i szybciej i 24 godziny dziś, to wcale nie jest tyle samo, co 24 godziny 20 lat temu, tylko dużo, dużo mniej.

Może nie uda mi się pokazać i przeczytać wszystkiego, co chciałabym, ale nie znaczy to, że nie uda mi się pokazać/przeczytać nic. Co jakiś czas będę więc dzielić się swoimi znaleziskami, może kiedyś komuś się na coś przydadzą. Albo po prostu spodobają. To też fajnie 🙂

Na pierwszy ogień więc, moje najfajniejsze znalezisko ostatnio:

http://www.makingsenseofbaby.com/ – świat zmysłów niemowlaka 🙂 Strona jest częścią kampanii reklamowej Myliconu (lek dla dzieci na kolkę), ale zawiera sporo praktycznych informacji, podanych w bardzo atrakcyjnej wizualnie formie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak widzi/słyszy dziecko zaraz po urodzeniu, mając tydzień/miesiąc/3 miesiące/pół roku/rok, to ta strona z pewnością Ci się spodoba. Poza tymi dwoma zmysłami, można się w ciekawy sposób dokształcić również w kwestii rozwoju chwytu i koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także żywienia niemowląt i rozwoju zmysłu smaku.

Zdecydowanie polecam! 🙂