parentnik.pl

Pierwsze Urodziny cz.1

Jest! Mam! Znalazłam! Pomysł na idealne zaproszenie na Chrzest 🙂 Bez kiczu, tandety, różowych aniołków, błękitnych misiaczków i tym podobnych. Delikatne, eleganckie, no idealne 🙂 Teraz pozostaje tylko znaleźć odpowiednią ilość kalki, ozdobnego papieru, przygotować w programie graficznym motyw gałązki kwitnącej wiśni, potem wyciąć je na ploterze i wykonać całość w ilości sztuk 17.

Ponieważ nasze Dziecko mając niespełna 11 m-cy wciąż jeszcze jest nieochrzczone (bo najpierw czekaliśmy żeby Ciocia Kasia mogła przylecieć z Irlandii, potem było już za zimno, a potem jeszcze za zimno), jakiś miesiąc temu postanowiliśmy, że teraz już nie ma co się rozdrabniać i najlepiej będzie zorganizować podwójną imprezę przy okazji pierwszych urodzin, które akurat przypadkiem wypadają w niedzielę 🙂 Rodzinie ze Śląska łatwiej będzie przejechać ten kawał drogi raz, a nie dwa w niedługim odstępie czasu, a i nam łatwiej będzie dźwignąć jedno większe przyjęcie niż dwa niewiele mniejsze.

Tym samym udało nam się ustalić dotychczas, że:

– jeśli wszyscy dopiszą będziemy musieli zorganizować ok. 30 krzeseł

– już dawno temu powinniśmy zacząć modlić się o dobrą pogodę w ten konkretny dzień, bo jedynym miejscem gdzie udałoby się urządzić przyjęcie na tylu gości, z pominięciem restauracji, jest ogród u Babci

– ponieważ nasze Dziecko właśnie rozpoczyna swoją dwunożną karierę i siedzenie na rękach dłuższy czas już niekoniecznie Go interesuje, nie wspominając już nawet o spaniu w kościele, sama uroczystość przyjęcia Chrztu Św. nie będzie łatwym przedsięwzięciem

 

Inspiracji na temat przyjęć dla dzieci, w tym przyjęć plenerowych poszukiwałam już od dawna, w związku z czym udało mi się zgromadzić dość dużą bazę zdjęć z pomysłami, które szczególnie mi się podobają i z których część przynajmniej można by wykorzystać na naszym przyjęciu.

I o ile na początku mojego planowania, szukania i inspirowania się, perspektywa tego przyjęcia wydawała mi się zbyt odległa, żeby skupiać się na konkretnych szczegółach, o tyle teraz czas niebezpiecznie się skurczył i czas wziąć się za konkrety. A tymczasem nie mamy jeszcze ani zaproszeń na Chrzest ani nawet pomysłu na zaproszenia urodzinowe.